Przyjemna przeprowadzka w 3 krokach

 

Niewykluczone, że jesteś w grupie osób, które uważają, że przyjemna przeprowadzka jest niemożliwa. Już kilkadziesiąt lat temu amerykański psycholog społeczny polskiego pochodzenia, Robert Zajonc, udowodnił, że ludzie nie lubią zmian, więc nic w tym dziwnego. Tylko czy przeprowadzka naprawdę nie może być przyjemna? Skoro czytasz ten tekst, to prawdopodobnie chcesz wierzyć, że nie. I słusznie!

Przygotuj się


Pierwszym etapem przeprowadzki jest pakowanie się. W tym miejscu możesz westchnąć i się poddać, ale prawda jest taka, że pewne rzeczy muszą być zrobione.


Z naszego doświadczenia wynika, że pakowanie dobrze jest zacząć wcześniej, nawet miesiąc przed przeprowadzką. Zacznij od przejrzenia swoich rzeczy. Jednego dnia poświęć chwilę książkom, drugiego ubraniom zimowym itd. Nie będzie cię to kosztowało wiele energii, a nowy etap swojego życia zaczniesz z czystą kartą. Przedmioty, których już nie używasz, w nowym miejscu będą cię tylko irytowały. Niepotrzebne oddaj, sprzedaj albo wyrzuć.


Samo pakowanie zacznij od rzeczy, których na co dzień nie używasz. Niech będą gotowe do wyniesienia. Podpisz pudła i worki. Dzięki temu oszczędzisz sobie wiele niepotrzebnego stresu.


Pozwól sobie pomóc


Przyjemna przeprowadzka to taka, przy której towarzyszą nam podekscytowanie i zadowolenie, a nie nerwy. Jeśli nie chcesz, nie musisz oczywiście korzystać z usług firm takich jak nasza (chociaż gorąco się polecamy!), ale pozwól sobie pomóc. Nie przewoź rzeczy w małym, trzydrzwiowym samochodzie, kursując 30 razy w tę i z powrotem. Ten dzień naprawdę nie musi zapisywać się w twojej pamięci jako traumatyczny.  


Na pudełkach i workach zaznacz, co się w nich znajduje. Dzięki temu twoi znajomi czy firma przeprowadzkowa będą wiedzieli, którym rzeczom powinni poświęcić szczególną uwagę.


Miej plan


Na koniec zostaje ci jeszcze rozpakowanie się. Dzięki wcześniejszemu przygotowaniu wiesz, co gdzie masz, więc powinno pójść sprawnie. Pamiętaj, że lepiej dobrze uporać się z jednym pokojem niż słabo z całym mieszkaniem czy biurem. Jeśli trzeba, daj sobie trochę czasu i na początku wypakuj tylko to, co niezbędne. Nie zwlekaj  jednak w nieskończoność.


I to tyle. Przyjemna przeprowadzka za tobą. To prawda, że ludzie nie lubią zmian, ale psychologowie są zgodni również co do tego, że one są dla nas dobre. A skoro tak, to nie ma się czego bać. Powodzenia i koniecznie daj nam znać, jak ci poszło!