Słynne przeprowadzki z filmów i seriali
Lato w pełni, więc czas na nieco luźniejszy temat na naszym blogu. Dzisiaj wrócimy do słynnych przeprowadzek, ale tym razem będą to słynne przeprowadzki z filmów i seriali. Bo co bardziej motywuje nas do zmian i daje większą nadzieję niż bohater lub bohaterka, którzy rzucają wszystko i jadą w Bieszczady?
Pod słońcem Toskanii
Słynne przeprowadzki zaczynamy od prawdziwego klasyku gatunku.
35-letnia pisarka, Frances, spontanicznie kupuje stary, rozpadający się dom w Toskanii, bo… ma wszystkiego dosyć. Trudny rozwód doprowadził ją do kryzysu twórczego, ale wiele wskazuje na to, że życie we Włoszech może pomóc jej uporać się z problemami, dzięki czemu będzie mogła zacząć wszystko od nowa.
Film ma polski akcent. Remontem nowego-starego domu Frances zajmuje się ekipa robotników z Polski. Jesteśmy pewni, że gdyby BulletMove istniało już na początku XXI wieku, kiedy powstał ten film, wynajęłaby też polską ekipę od przeprowadzek 😉
Ania, nie Anna
Kto z nas nie zna historii Ani? Najprawdopodobniej ktoś, komu zdarzało się przysypiać na lekcjach języka polskiego. Na szczęście nic straconego. Zarówno fani tej historii, jak i ci, którym zatarła się już nieco w pamięci, mają szansę przypomnieć ją sobie dzięki serialowi Netflixa „Ania, nie Anna”.
Rodzeństwo Cuthbertów z Zielonego Wzgórza postanawia przygarnąć chłopca z sierocińca, aby ten pomógł im w pracach w gospodarstwie. W wyniku pomyłki do ich domu trafia jednak rudowłosa dziewczynka o bardzo ciekawym usposobieniu. Ania Shirley zmieni życie Maryli i Mateusza, ale też Maryla, Mateusz i Zielone Wzgórze zmienią życie Ani.
Marsjanin
Ostatnia filmowa przeprowadzka ma nieco egzotyczny charakter, ale ostatnie wyczyny Richarda Bransona i Jeffa Bezosa, a także coraz większe sukcesy SpaceX Elona Muska pokazują, że może wcale nie tak egzotyczny, jak mogłoby się wydawać.
Rok 2035. Główny bohater Marsjanina przeprowadza się… na Marsa. A raczej zostaje tam przeprowadzony. Mark Watney w wyniku uszkodzenia swojego kombinezonu podczas burzy piaskowej zostaje uznany za martwego i pozostawiony na Czerwonej Planecie.
Musi przetrwać tam aż do przybycia misji ratunkowej. Czas upływa mu na sadzeniu ziemniaków i dokumentowaniu swojej próby przetrwania. Czy uda mu się wrócić na Ziemię? Jeśli ktoś jeszcze tego nie wie, naprawdę warto się przekonać. Film był nominowany do Oscara. Na uwagę zasługuje też znakomita ścieżka dźwiękowa ze „Starmanem” Davida Bowiego na czele.
To tyle słynnych przeprowadzek na dzisiaj, ale jeśli chcecie przeczytać poprzedni post z tej serii, zapraszamy tutaj.